امام عـلى عليه السلام فرمود: تدبير و آينده نگرى پيش از عمل، از پشيمانى ايمن مى سازد. غرر الحکم ج 1 صفحه 372صفحه اصلی > اخبار 
منو اصلی
اوقات شرعی

اخبار > چهارمین جلسه هم اندیشی روحانیون پتروشیمی منطقه پارس عسلویه به مناسبت ایام تبلیغی محرم


  چاپ        ارسال به دوست

چهارمین جلسه هم اندیشی روحانیون پتروشیمی منطقه پارس عسلویه به مناسبت ایام تبلیغی محرم

چهارمین جلسه هم اندیشی روحانیون پتروشیمی منطقه پارس عسلویه به مناسبت ایام تبلیغی محرم

با نزدیک شدن به ایام محرم و لزوم بررسی جهات تبلیغی مورد نیاز کارکنان و خانواده های پتروشیمی،  چهارمین جلسه هم اندیشی روحانیون با حضور میهمانان ویژه حجج اسلام مجدی مسوول محترم قرارگاه فرهنگی خارک،  اسماعیلی مسوول محترم قرارگاه فرهنگی صنعت نفت استان بوشهر،  سعیدی و محمودی کارکنان محترم روابط عمومی منطقه ویژه در سالن روابط عمومی پازارگاد برگزار گردید.

در این جلسه حجت الاسلام شهابی نماینده فرهنگی پتروشیمی منطقه ضمن خوش آمد گویی به میهمانان و تبریک اعیادغدیر و میلاد امام کاظم علیه السلام بر لزوم برنامه‌ریزی کاربردی جهت تبلیغ ایام محرم در شرکت ها تاکید نمود.

سپس حجت الاسلام اسماعیلی مسوول محترم قرارگاه فرهنگی صنعت نفت در استان بوشهر ضمن روایتی از امام رضا علیه السلام که به ریان بن شبیب بر لزوم برپایی عزاداری امام حسین علیه السلام تاکید نموده و می فرمایند: اگر خواستی بر چیزی گریه کنی همانا بر امام حسین علیه السلام گریه کن از روحانیون منطقه خواست اصل عزاداری نیز مورد توجه قرار بگیرد و با معرفت افزایی به این اصل نیز بیشتر پرداخته شود.

حجت الاسلام مجدی مسوول محترم قرارگاه فرهنگی خارک نیز همکاری و تعاون را شرط اصلی پیشبرد اهداف منطقه دانسته افزود: در منطقه عسلویه با توجه به حضور اقشار مختلف مردم و نگرش های مختلف،  نیاز به هم بستگی روحانیون جهت فعالیت های فرهنگی و اقامه نماز است که می تواند در فرآیند جذب کمک موثرتری نماید.

ایشان افزود: با تجربیات روحانیون گذشته همانند حجت الاسلام شاکریان و نقطه نظرات روحانیون جدید همانند حجت الاسلام شهابی می توان شاکله کار فرهنگی را رونق بخشید.

هم چنین ایشان در پاسخ به سوالات برخی روحانیون در مورد گزینش و مصاحبه دفتر ارتباطات حوزوی وزارت نفت و وجود شبهه در احکام صادره گفت: این احکام برای کلیه روحانیون وزارت نفت صادر شده و یکسان است و باید با شرکت های تابعه نفت جهت پاسخ به هرگونه سوالی رایزنی لازم صورت پذیرد و چنانچه ایرادی در متن احکام باشد نیز حل گردد.

در پایان حجت الاسلام شاکریان که میزبان این جلسه بوده و هدایایی به رسم یادبود نیز به حضار اهدا نمود ضمن تشکر از میهمانان جهت حضور در این جلسه از روحانیون محترم صمیمانه قدردانی نمود.

 


١١:٤٠ - 1396/06/21    /    شماره : ١٧١٩٠    /    تعداد نمایش : ٦٩١خروج